субота, 30 січня 2021 р.

Крути – і сум, і біль, і вічна слава України

Урок пам'яті на тему "Крути - і сум, і біль, і вічна слава України" пройшов у 7 класі 29 січня.

 Крути… Символ героїзму і відданості нашого юнацтва, символ національної трагедії. Цвіт української молоді, Герої, які склали іспит зрілості, ставши в обороні української Волі і Державності…

Рік 18-й… вже місяць березень
Йде центром Києва у шумі люд:
Перепоховують у трунах бережно
Цих закатованих Героїв Крут.
На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучеників українських,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім Заповіті
З славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.

четвер, 28 січня 2021 р.

Герой України

Леоні́д Костянти́нович Каденю́к — український льотчик-випробувач 1-го класу, космонавт, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної Українинародний депутат України 4-го скликанняНародний Посол УкраїниГерой України, Президент Аерокосмічного товариства України, радник Прем'єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України, Почесний доктор Чернівецького Національного університету імені Ю. Федьковича

Конкурс розмальовок

 Учні початкових класів провели конкурс розмальовок до Дня Соборності України.

пʼятниця, 22 січня 2021 р.

Свято Єднання

    Вперше День соборності України відсвяткували у 1939 році в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України - чехословацької автономії.
     А офіційно святкувати День соборності в Україні почали лише у 1999 році після указу президента Леоніда Кучми. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
   Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.




субота, 16 січня 2021 р.

Кіборги вистояли, не встояв бетон


   Сьогодні в Україні – День пам’яті кіборгів, нині вшановують пам’ять захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з  26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України.

   Кіборгами українців прозвали сепаратисти, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту.

   «Кіборги вистояли, не встояв бетон», – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

   16 січня, за ініціативою самих кіборгів, у різних містах України вшановується День пам’яті захисників Донецького аеропорту та усіх загиблих воїнів.

   В обороні цього об’єкта брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям. Тому пам’ять присвячена усім, хто стояв за Україну в ті дні.

пʼятниця, 15 січня 2021 р.

15 січня. Пам'ятні дати


 

   Цього дня, у 1992 році, Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного гімну - «Ще не вмерла України» (автор Михайло Вербицький).

Слова Гімну були узаконені лише 6 березня 2003 року.

   Створення сучасного Гімну України бере початок з осені 1862 року, коли український вчений-етнограф, поет і журналіст, активний діяч українського визвольного руху на Правобережній Україні Павло Чубинський написав патріотичного вірша «Ще не вмерла Україна». Пророчі слова Павла Чубинського потужно зазвучали, коли були окрилені музикою Михайла Вербицького – скромного священика, обдарованого талантом митця, одного з основоположників української композиторської школи.

   Перше документальне свідчення виконання пісні «Ще не вмерла Україна» датується 10 березня 1865 року, що офіційно вважається датою першого публічного виконання національного гімну. Цікаво, що перший тиражований на грамплатівці запис цієї пісні зробила студія Columbia (США) у 1916 році.

   Як гімн ця пісня звучала за часів Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Гетьманату, Директорії. Але державне затвердження ця пісня одержала лише 15 березня 1939 року – як гімн Карпатської України. Ця держава проіснувала не довго. Разом з її занепадом гімн був заборонений угорським урядом, так само, як і понад 70 років у Радянській Україні.

  Своє нове дихання і нове життя український гімн, так само як і інші символи нашої держави, здобув під час Революції Гідності, коли сотні тисяч людей співали заповітні слова, наче святу молитву. Патріотична пісня, написана понад 150 років тому, стала одним із утілень споконвічного прагнення українців до свободи, поєднала крізь віки всіх борців за незалежність і стала справжнім, а не казенним символом нинішньої України.

 

вівторок, 12 січня 2021 р.

Українська народна художниця


   1909, 12  січня – у селі Болотня на Київщині народилася Марія Примаченко (Приймаченко), художниця, представниця «наївного мистецтва» лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970, народна художниця України. 2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком Марії Примаченко.. Її твори дивували мистецький світ й експонувалися у Франції, Канаді, Польщі, Росії, Німеччині та в інших країнах.



понеділок, 11 січня 2021 р.

Міжнародний день слова "дякую"

 


    11 січня в Україні та світі відзначається Міжнародний день «дякую». Щирі слова подяки приносять людині теплі відчуття, радість і емоційний підйом. 

Історія Дня спасибі

   Ініціатива створити день, присвячений дню подяки, надійшла від миротворчих організацій. Вперше слово "дякую" було офіційно згадано в 1586 році. У побуті воно стало застосовуватися лише у 20 столітті. Присвячене цьому слову свято було створено з ініціативи ООН та ЮНЕСКО, а датою свята обрано 11 січня.

У цей день у всьому світі проводять веселі конкурси, флешмоби, благодійні акції. Люди дарують один одному подарунки та листівки, малюють плакати зі словом "дякую", організовують вечірки. У цей день не забудьте сказати щирі слова подяки своїм друзям, близьким і рідним за те, що вони цінують і люблять вас.

вівторок, 5 січня 2021 р.

Пробне ЗНО 2021

     


З 5січня до 19 січня починається реєстрація на пробне ЗНО. Пробне ЗНО це насамперед  ознайомлення з процедурою проведення зовнішнього оцінювання . Кожний учасник має змогу побачити особливості роботи пункту тестування , організацією робочого місця. а такжез структурою і змістом текстових зошитів. Для проходження пробного ЗНО у м. Києві, Київській, Черкаській та Чернігівській областях необхідно зареєструватися через веб-сайт Київського регіонального центру оцінювання якості освіти (www.kyivtest.org.ua).

Вартість платної послуги із проведення пробного ЗНО складає 246 грн. 00 коп.

   Ті, хто бажають пройти пробне ЗНО в інших регіонах України, мають зареєструватися через сайт відповідного регіонального центру.