середа, 30 листопада 2022 р.

ФОТОКВЕСТ

 Офіційно День домашніх тварин в Україні не відзначається. Але це не привід не святкувати це добре й домашнє свято. Як сказав Антуан де Сент-Екзюпері, "ти у відповіді за тих, кого приручив". Пам’ятайте про це. І обов’язково почастуйте в цей день своїх вихованців чим-небудь смачненьким. А ми в цей день влаштували фотосесії з своїми улюбленцями.















понеділок, 28 листопада 2022 р.

Виставка «Україна 1932– 1933. Геноцид голодом»

 Голодомор в Україні 1932-1933 років не був випадковим явищем природного чи соціального походження, як це стверджували спочатку радянські, а згодом проросійські історики. «Смерть через голод» стала наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом. Він став покаранням українців за їхній спротив колективізації сільського господарства і небажання перебувати під владою Росії. Здобувачі освіти нашого навчального закладу підготували виставку присвячену Голодомору в Україні. Вони виготовили лепбуки, книжки-розгортки, намалювали плакати. Класними керівниками та класоводами були проведені виховні та класні години.








субота, 26 листопада 2022 р.

Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

 Голодомор – геноцид Українського народу, спеціально організований комуністичним керівництвом, штучний голод у 1932–1933 роках. Ним убили мільйони українців, а долі тих, хто вижив, скалічили. Режим припинив активний масовий спротив, асимілював частину Українського народу, нав’язав нам радянську/російську ідентичність. Тепер Росія, як і 90 років тому, хоче покарати українців за опір. У нинішній війні Росія використовує схожі інструменти підкорення, інформаційні технології та геноцидні техніки, що й під час організації та здійснення Голодомору. Геноциди Сталіна та Путіна – спроби зупинити творення модерної української нації. Вони розуміли, що політичне усамостійнення України було лише питанням часу, і тоді вони б точно втратили Україну. Тому обидва геноциди є ні чим іншим як превентивною операцією.

Приспущенний державний прапор України біля  закладу освіти.
Акція «Запали свічку пам’яті»,  до якої долучився педагогічний та учнівський колективи нашого закладу.


четвер, 24 листопада 2022 р.

Підтримка освіти й науки

    У межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education) керівники закладів отримали від донорів проєкту    «Цифровий актив для України» ноутбуки та відповідне програмне забезпечення. 

 «Більшість українських шкіл зараз проводять навчання у змішаному форматі, через ракетні атаки  ворога. І все-таки навчання не переривається. Вчителі навіть у воєнних умовах несуть знання, а учні прагнуть їх здобувати. Доки діти вчаться, а вчителі навчають, у нашої країни є майбутнє. Отже, наше завдання – робити все для того, щоб освітній процес тривав», – підкреслила дружина президента.

«Ми віримо, що кожна дитина повинна мати найкращий початок у житті та безпечне місце для навчання. Тому на знак солідарності з Україною, зокрема з дітьми та молоддю, ми реалізуємо цей проєкт», – розповів виконавчий директор GBC-Education Джастін Ван Фліт.

  Організацію постачання у межах України та адресно до всіх вчителів забезпечує GBC-Education у співпраці з Ukraine House Foundation та посольством України у Сполучених Штатах Америки.

  «Підтримка освіти й науки – один з пріоритетів у нашій дипломатичній боротьбі та один із ключових фокусів Ukraine House. Тому що після перемоги у війні, у чому ми не маємо сумніву, нам буде потрібно перемагати в мирі й відбудувати нову, інноваційну Україну», – сказала посол України у США Оксана Маркарова.

  Наш навчальний заклад отримав три ноутбуки в рамках проєкту. Давати знання з новими гаджетами нашим здобувачам освіти будуть: Бурзак Ольга (вчитель географії), Горова Тамара (вчитель хімії), Дейнега Катерина (вчитель української мови). Тож бажаємо нашим колегам плідної праці та старанних учнів.




 

вівторок, 22 листопада 2022 р.

На уроці літератури. 5 клас

 «Фарбований Лис» Iвана Франка — літературна казка про хитрого Лиса Микиту, що полюбляв хизуватися та брехати іншим. Такою була тема відкритого уроку в 5 класі, який провела Дейнега Катерина. На протязі уроку здобувачі освіти змогли глибше усвідомити зміст казки, формували навички  переказування,  характеризували героїв, вчились виділяти головне. А ще діти  розвивали творчі здібності,  чітко формулювали свою думку та виховували в собі  кращі   людські  якості. На кінець уроку учні знали зміст казки, уміли  визначати головного й другорядних героїв, характеризували їх, давали оцінку їхнім учинкам та діям; розуміли повчальні моменти твору.



неділя, 20 листопада 2022 р.

Цікаво та пізнавально на уроці

 В Україні 21 листопада відзначається День Гідності та Свободи. Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних подій у новітній українській історії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності2013 року. Сьогодні вчителі початкової ланки провели для своїх вихованців цікавий та пізнавальний урок присвячений цій події. Діти взяли участь у виготовленні браслетів "Вільні творять майбутнє", пограли в гру "Гідно - негідно", згадали прислів'я.


 

Безпечний рух - твій вірний друг

Найважливіше для людини – її життя, а найцінніше в цьому житті - здоров’я. Адже кожна людина унікальна, неповторна. І життя в неї одне, тому берегти його і здоров’я необхідно кожному.Сучасний світ дуже складний і в ньому багато небезпечних ситуацій. Адже статистика дорожньо-транспортних пригод невтішна: в світі  щогодини гине 9 дітей. В Україні нараховується понад 10 млн. автомобілів, майже 2-3 дітей, які потрапили під колеса автомобілів, знехтували правилами дорожнього руху. Тому в нашому навчальному закладі ми поводимо заняття, на яких перевіряємо  навички здобувачів освіти по убезпеченню життя і здоров’я під час перебування на дорозі.  Метою цих занять є: узагальнення, систематизація та повторення знань з теми «Правила дорожнього руху»,  засвоєння загальної пам’ятки з безпеки дорожнього руху; розвиток логічного мислення, пам’яті, творчих умінь та навичок ознайомлення зі статистикою по ДТП в Україні, стимулювання пізнавальної діяльності учнів;  виховання бережливого ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих.


пʼятниця, 11 листопада 2022 р.

Акція "Чисте подвір'я - чисте довкілля"

 Кожного року, весною і восени,  в нашому навчальному закладі стартує  акція «Чисте подвір’я - чисте довкілля».   Учні і працівники школи долучились до прибирання  території  шкільного подвір’я від опалого листя. Завдяки спільним зусиллям усіх учасників  акції,  територія школи стала чистою та охайною. Дякуємо за активність і співпрацю!

 

четвер, 10 листопада 2022 р.

Разом до ПЕРЕМОГИ

У понеділок в нашому навчальному закладі була оголошена акція "Разом до ПЕРЕМОГИ". Здобувачі освіти та всі працівники школи приносили овочі, фрукти, консервацію, цукор, мед, сало для відправлення нашим бійцям ЗСУ в напрямку  Бахмут, Слов'янськ, Краматорськ. Також здобувачі освіти  виготовили бліндажні свічки. Все це ми передали волонтерам з Бобровиці. 

 


середа, 9 листопада 2022 р.

Радіодиктант національної єдності 2022

 9 листопада, у День української писемності та мови, в Україні провели традиційний Радіодиктант національної єдності 2022.
Як відомо, авторка цьогорічного тексту - українська письменниця і режисерка, член Українського ПЕНу Ірина Цілик. Читала текст народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Учні 10-11 класів також приєдналися до написання всеукраїнського диктанту.





  

День української мови та писемності

   Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова. 
   У нашому навчальному закладі сьогодні пройшов цей день для всіх дуже цікаво та пізнавально.  Діти подорожували по сторінках вивчених творів та малювали малюнки до них. Відбулася вікторина, на якій учні впізнавали літературний твір за ілюстрацією. Дві команди змагалися у мовознавчому квесті, а найменші здобувачі освіти переглянули відеопрезентацію про День української мови та писемності.